Brian Tracy, antybiografia guru zarządzania zadaniami

Brian Tracy, antybiografia guru zarządzania zadaniami

Zamiast typowej biografii, której przeczytanie nic Ci nie da, (podejrzewam, że nie zafascynuje Cię news , że Brian Tracy ma 4 dzieci i 3 braci) proponuję listę wydanych w Polsce książek, również jako e-booki. To lista publikacji, człowieka, który wyznaje zasadę, że wszystko co w życiu osiągniesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Większość jest w księgarniach, są wznawiane, pojawiają się nowości. Wybierz najbardziej intrygujący Cię tytuł, kup i czerp z tego wielką chochlą.

Książki Tracy’go czytałem na początku mojej przygody z motywacją i świadomym osiąganiem swoich celów. Tracy ma charyzmę, wie jak mówić i pisać, by motywować do działania. Jednak nie zawsze to wystarcza. Jeśli ktoś zatrzymał się tylko na tym autorze to jest duża szansa, że zatrzymał się w miejscu.

Jedną z ciekawszych pozycji była „Zjedz tą żabę”, która przedstawia bardzo ciekawy koncept, by duże i ciężkie zadania robić jako pierwsze i mieć spokój.

A książka, która odmieniła moje życie to: „Plan lotu. Prawdziwy sekret sukcesu.” Książka wyjaśnia czym jest długoterminowe planowanie, jak zmienia się plan w czasie. Jednak to nie było najważniejsze. Najważniejszy był „tysiąc” pytań, na które sobie odpowiedziałem. Dlaczego? Właśnie odpowiedzi na te pytania spowodowały, że inaczej spojrzałem na to co chcę od życia i czego pragnę. Moje życie po tej książce zmieniło kierunek, może nie o 180°, ale o 90° to na pewno. I jestem zadowolony. Jest to jedyna pozycja autorstwa Briana Trace’go, którą głośno polecam. Pamiętaj jednak, że przeczytanie tej książki, bez odpowiedzenia sobie na piśmie na te pytania zapewne nic nie spowoduje, a wręcz będzie to strata czasu.

Przeczytałem też kilka jego innych książek i stwierdziłem, że Brian Tracy pisze w nich to samo tylko z innego punktu widzenia. Dla mnie jest to ciągłe powtarzanie się, które niewiele wnosi. Powiedziałbym nawet, że Brian jest taką małą fabryką książek o osiąganiu celów i motywacji patrząc jak dużo książek wydał. Na jego stronie doliczyłem się 14 książek tylko w miękkiej oprawie. I pewnie z tego powodu jeszcze 2 lub nawet 3 jego książki leżą na mojej półce nie przeczytane.

 

Książki Briana Tracy w Polsce:

1. Zarządzanie czasem. Wydawnictwo Muza.

2. Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny. Wydawnictwo HELION.

Pozostałe zostały wydane przez MT Biznes:

3. Przemiana. Jak sprawić by reszta Twojego życia była jeszcze lepsza.

4. Mów i zwyciężaj. Jak perswazyjnie prezentować w każdej sytuacji.

5. Jak przewodzą najlepsi liderzy. Sprawdzone sposoby i sekrety, jak wydobyć maksimum z siebie i innych.

6. Droga do bogactwa. Rozpocznij podróż… do spełnienia przedsiębiorczych ambicji.

7. Psychologia sprzedaży. Podnieś sprzedaż szybciej i łatwiej, niż kiedykolwiek uznawałeś za możliwe.

8. Zjedz tę żabę. Wydanie drugie rozszerzone i uzupełnione. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania.

9. Droga do bogactwa w działaniu. Podróż trwa. Budowanie firmy o wysokiej rentowności.

10. Plan lotu. Prawdziwy sekret sukcesu.

11. Wzbogać się na swój własny sposób.

12. Zarabiaj więcej i awansuj szybciej. 21 sposobów na przyspieszenie kariery.

13. Zostań Supersprzedawcą. 21 świetnych sposobów, aby sprzedawać więcej, szybciej i łatwiej.

14. Sztuka zatrudniania najlepszych. 21 praktycznych i sprawdzonych technik do wykorzystania od zaraz.

 

Oficjalna strona: http://www.briantracy.com/

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>