Czy ma sens oglądać codzienne wiadomości?

Czy ma sens oglądać codzienne wiadomości?

Zalewa nas lawina informacji. Rokrocznie Agencja Reuters publikuje 3,5 miliona wiadomości. A to przecież nie jedyna agencja informacyjna.

Ile z tych newsów będzie miało znaczenie po upływie czasu?

Ja już dawno temu zadałem sobie pytanie: Które z niezliczonych nagłaśnianych współcześnie wydarzeń będą coś znaczyć po upływie tygodnia, roku, 10 lat, 100 lat albo 1000 lat?

Gdzieś ostatnio przeczytałem, że są wyniki badań, które mówią, że bodajże 90% informacji podanych w wiadomościach jest kompletnie nieistotna po tygodniu, a 99% informacji jest bez znaczenia po roku.

Czy więc warto oglądać wiadomości? Czy więc warto czytać codzienną gazetę? Ile czasu warto na to poświęcić?

Ja nie oglądam telewizji, bo nie mam :). Wiadomości w radio staram się słuchać maksymalnie raz dziennie, a gazety informacyjnych czytam sporadycznie i to tylko przeglądam.

King Citron z The Long News, który zbiera wiadomości ważne nie tylko dziś, ale które mają jednocześnie „dłuższy termin przydatności do spożycia”. Na konferencji TED2010 Kirk przedstawiał ostatnie doniesienia agencji informacyjnych, oceniając które z nich wpłyną na losy ludzkości. Może to pomoże Ci podjąć decyzję czym się interesować….

 


Jeśli jeszcze nie zasubskrybowałeś mojego newslettera, a jednocześnie czujesz, że mój blog coś Ci daje, to bardzo Cię proszę byś to uczynił. I kolejny raz bardzo dziękuję Ci za uwagę :-)

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>