Ile pudeł masz w swoim domu?

Ile pudeł masz w swoim domu?

Właśnie, ile rzeczy zgromadziłeś/aś w swoim domu? Gdy przenosiłem się do Warszawy, by zacząć nową pracę mieszkałem w pokoju o wymiarach 2×3 m2. Koledzy śmiali się, że stopy wystawiam przez okna by móc spokojnie spać.

Dziś mieszkam w dwie osoby w mieszkaniu 56m2 i zastanawiam się jak pomieścić nasze wszystkie rzeczy. Problem częściowo rozwiązał się dzięki wyzwaniu, którego się podjęliśmy. Miesiąc wyrzucania, dzięki któremu każdego dnia pozbywaliśmy się jednej zbędnej rzeczy. To dało pewien dystans emocjonalny do tego co udało mi się do tej pory nagromadzić, jednak nadal mam poczucie, że to działanie nie było wystarczające.

Pisarz i projektant Graham Hill pyta: czy mniej rzeczy w mniejszej przestrzeni może dać nam szczęście? Przedstawia argumenty przemawiające za ograniczaniem zajmowanego miejsca i dzieli się trzema radami, jak odmienić życie. Mnie zainspirowało, a Ciebie?

 


Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>