Nawyki prosto z Białego Domu…

Nawyki prosto z Białego Domu…

Kogo podglądać, jak nie najlepszych? Poznaj sekrety z Pennsylvania Avenue.

To jest kontynuacja  rad z poprzedniego artykułu … tym razem trochę z przymrużeniem oka…

 

Nawyk – dokument zawsze w dłoni

Przemieszczając się po biurze, lub z niego wychodząc – miej zawsze w rękach jakieś dokumenty. Nawet gdy idziesz tylko odetchnąć. Inni zaczną Cię postrzegać jako bardzo zaangażowanego pracownika – czysta psychologia na Twoje usługi. Nigdy nie wychodź ze swojego pokoju bez dokumentów w rękach. Opcja „light” – rób to tylko podczas godzin pracy, lub gdy nie podziała, wersja „maxi” – gdy wychodzisz do domu, też trzymaj dokumenty w garści. Inni pomyślą, że pracujesz także tam. A żeby nie było, że nie uczymy się od najlepszych…

img.withfiles

 

Nawyk – nigdy nie wychodź przed szefem

Osobiście znam człowieka, który trzymając się konsekwentnie tego zalecenia, wkrótce ze zwykłego fakturzysty został szefem działu handlowego. Wykonywał świetnie swoją pracę, ale nikt nie traktował go poważnie jako potencjalnego managera. Do czasu, gdy postanowił czekać na szefa, aż ten wyjdzie z pracy pierwszy. Szef, przy tej okazji musiał minąć jego biurko i zanotować w umyśle, może nawet nieświadomie obraz, nazwijmy go na nasze potrzeby – Piotrka, który nadal siedział przy swoim biurku i nie zapominał o poprzedniej zasadzie, czyli zawsze dzierżył w dłoniach jakiś dokument. Ten obraz utrwalił się mu tak mocno – Piotr starał się codziennie – że gdy przyszło co do czego – szef zaproponował go na  kierownika.

Ja osobiście nie polecam tego nawyku robić długo, bo to może zaburzyć nasze życie prywatne…

 

Nawyk – żakiet/marynarka zawsze na krześle

Zawsze w pracy wieszaj marynarkę/żakiet na oparciu krzesła. Gdy wyjdziesz, wszyscy odniosą wrażenie, że jesteś gdzieś blisko, a miejsce pracy zostało opuszczone tylko na moment w ważnej sprawie, a Ty nadal nad wszystkim czuwasz  i ogarniasz całokształt. I nadal uczymy się od najlepszych…

img.narymarka1

Dla kreatywnych  jest też wersja z zastępczym kompletem odzieży wierzchniej, przechowywanym w szafie w biurze. Wszak nie zawsze komfortowo jest wyjść w samej bluzce. Czy muszę więcej pisać?

 

Nawyk – twórczy nieład na biurku

Skoro pracujesz a nie awansujesz, zapomnij o porządku na biurku – widocznie brak papierów na blacie inni odbierają jako Twoją bezczynność.  Rozłóż teczki z dokumentami, a jeżeli spodziewasz się ważnej wizyty, włóż potrzebny do niej dokument w środek najgrubszej teczki i znajdź go dopiero w momencie trwania spotkania.

 

Nawyk – nie odbieram, oddzwaniam

Nigdy nie odbieraj komórki, telefonu, gdy masz automatyczną sekretarkę. Odsłuchuj od razu i w ważnych sprawach oddzwaniaj bezzwłocznie. Inni uznają Cię za zapracowanego, a mimo to obowiązkowego. Kogoś na kogo można liczyć pomimo, że ma nawał pracy. Kogoś w sam raz odpowiedniego, żeby go awansować.

 

Nawyk – kilka super mądrych słów

Poczytaj naukową literaturę z Twojej branży i wyszukaj nieznane, trudne i powszechnie nieużywane słowa. Coś jak np.: retrospektywnie, eufemistycznie, choć te właściwie są zbyt łatwe i popularne.„Piwotalny” byłoby niezłe, ale ostatnio się zdewaluowało. Używaj takich kilku słów w rozmowach z kierownictwem. Ważne, aby to robić swobodnie – to podstawa.

 

Nawyk – nie drażnij mnie

Niech na twojej twarzy zawita lekkie rozdrażnienie. Taka osoba zwykle jest postrzegana, jako zaangażowana, mająca nawał pracy i bardzo ważnych zadań do realizacji. Dodatkowy bonus – każdy się dwa razy zastanowi, zanim Ci zleci dodatkową drobną robotę do wykonania.

Nadal uczymy się od najlepszych…

img.rozdraznienie

Czy uważasz, że tak można sobie pomóc w awansie, w postrzeganiu Cię przez współpracowników? Czy to jest…hmm…moralne?

Sprawdź co myślą o tym inni na FB Jeśli podoba Ci się to co piszę, to nie trzymaj tego dla siebie. Może możesz ten adres wkleić na fejsie lub swoim blogu.
:-) Szacunek, jeśli doczytałeś aż dotąd.
 

2 Komentarze

  1. Panie Grzegorzu dzieki wielkie, mnie to pomoglo w czym innym – utwierdzilo mnie w przekonaniu ze bardziej niz zabawy w ‚kto zajdzie wyzej na etacie’ interesuje robienie realnego biznesu na swoje nazwisko.

    Odpowiedz
    • Tomku, trzymam w takim razie kciuki za Twój biznes :)

      Odpowiedz

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>