Skuteczne działanie po studencku

Skuteczne działanie po studencku

Każdy student chciałby znaleźć magiczną metodę na to, jak w ogóle się nie ucząc, skutecznie zdawać wszystkie egzaminy. To ułatwiłoby wiele rzeczy i rozwiązało kilka problemów.

Można byłoby częściej  wychodzić, spotykać się ze znajomymi, czy mieć więcej czasu na rozwój. Brzmi zbyt pięknie? Tak. Rzeczywiście, magiczne sposoby nie istnieją, ale jeśli poznamy pewne techniki, czas poświęcony na naukę, możemy skrócić nawet o połowę. W jaki sposób to zrobić?

Mądrzy ludzie nie zapamiętują

Żaden człowiek nie ma idealnej pamięci. Po jakimś czasie zapominamy o wiedzy, z której nie korzystamy. Dlatego już od samego początku najlepiej jest uczyć się poprzez powiązanie faktów. Wszystko, o czym czytasz, czego się dowiadujesz staraj się odwoływać do wiedzy, którą już  posiadasz, i która jest dla ciebie zrozumiała i naturalna. Kiedy w taki sposób powiążesz ze sobą strzępki informacji, stworzysz spójną całość. Będzie można korzystać z niej na każdym egzaminie i z pewnością nie znajdziesz się w sytuacji, gdy zapomnienie jednego słowa burzy całą definicję.

Używaj wyobraźni

Często czytając czy słuchając staramy się coś zapamiętać po prostu w kółko to powtarzając. To bardzo mozolny i długotrwały proces. Jest też zwyczajnie nudny, wymaga wiele samodyscypliny, którą lepiej spożytkować wyznaczając sobie cel o wiele tego godniejszy. Co gorsze – ten sposób zawodzi. Dlatego, na przykład ucząc się o bitwie pod Grunwaldem wyobrażaj sobie jej dokładny przebieg w swojej głowie, dzięki temu ta informacja zostanie tam na dłużej.  Jeśli  dobrze skorzystasz z tej metody, to tu prawdopodobnie zobaczysz największą różnicę.

Kreatywność na maxa

Kiedy bitwę pod Grunwaldem wyobrazisz sobie w jej rzeczywistym przebiegu, będzie to zbyt realne, zwyczajne i nie wyróżniające się na tle innych informacji, które do ciebie docierają, by mogło na długo utkwić w twojej pamięci. Dlatego wyobrażając coś sobie spraw by obraz ten cię zaskoczył i znacznie różnił się od prawdziwych rzeczy. Wtedy dla Twojego umysłu będzie to coś totalnie nowego i zapamiętasz o tym na dłużej. Im bardziej absurdalne skojarzenia, tym lepsze działanie tej techniki.

Kondensuj kluczowe informacje

Print

Im istotniejsze informacje zawierają notatki, tym sprawniej Twoja nauka będzie przebiegać. Podręcznik, mający 200 stron łatwo można streścić w 50. Zrobienie tego samemu zajmuje jednak mnóstwo czasu. Dlatego, aby i ten element przyspieszyć, warto odwiedzić stronę notatek.pl, która powstała w tym właśnie celu.  Jest to przede wszystkim olbrzymia baza materiałów z różnych dziedzin nauki, przykładowo: administracji publicznej, anatomii człowieka, czy ewolucjonizmu, posegregowanych według przedmiotu, uczelni, a nawet wykładowcy. Korzystając z gotowych notatek, zrobionych przez starszych kolegów oszczędzasz swój czas. Organizowanie czasu, wiadomo –  ważna rzecz. Wejdź na stronę notatek.pl i uczyń studiowanie mega efektywnym  już od dziś.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>