Szkolenie 5 SIŁ PRODUKTYWNOŚCI

W wersji in-company

Jedyne w Polsce kompleksowe, sprawdzone i w całości autorskie szkolenie dla kadry biurowej firm i korporacji. Potwierdzony, największy wzrost wydajności pracy w konkretnej firmie, dzięki temu szkoleniu, to prawie 50%!

„Każda z sił ma swoją specyfikę i poprzez swoją synergię z innymi, razem tworzą unikalną i niepowtarzalną mieszankę, dzięki której można szybko, sprawnie i skutecznie realizować cele, zarządzać zadaniami, dotrzymywać wszystkich terminów.”

Grzegorz Frątczak

W gronie zadowolonych klientów 5 SIŁ PRODUKTYWNOŚCI, zagościli m.in.:

Kilka firm, które skorzystało ze szkolenia 5 Sił Produktywności

 

Po przeprowadzeniu szkolenia 5 SIŁ PRODUKTYWNOŚCI wśród kadry menadżerskiej:

GetIn Bank

tak pisze o nim jeden z menadżerów banku:

„Jestem dumny z ilości spraw, jakie udaje mi się rozwiązać…Pokazuje to jak kilka drobnych zmian wpływa na efektywność moją i mojego zespołu. Dodatkowo, aby nie być gołosłownym przesyłam raport spraw, jakie wpływały do mojego zespołu od stycznia.(…)Wdrożenie złotych godzin, planów dnia, tygodnia i celów miesięcznych oraz ich rozliczanie, jak i nowa organizacja spotkań, poprawiło naszą wydajność o prawie 50%. Zdumiewająca liczba poparta raportem ilości spraw, jakie dziennie do nas wpływają. Ilość pracowników się nie zmieniła, zmieniło się podejście do zarządzania sprawami.”

Jeśli Cię to przekonuje, albo już słyszałeś o tym szkoleniu i chcesz umówić się na bezpłatne spotkanie wstępne, aby dopytać o szczegóły i omówić organizację 5 SIŁ PRODUKTYWNOŚCI w Twojej firmie,
>>>kliknij aby napisać mail!<<<

Jeśli jeszcze się wahasz, niech przemówią korzyści. Poniżej przedstawiam realny spis na podstawie ankiet poszkoleniowych i stałego kontaktu z firmami, które brały udział w szkoleniu 5 SIŁ PRODUKTYWNOŚCI.

Korzyści dla Ciebie i Twojej firmy:
  • Twoi pracownicy będą mieli możliwość zdobycia umiejętności związanych z zarządzaniem zadaniami i odzyskają kontrolę nad swoim dniem pracy:

„Przede wszystkim kończę zadania – znikają z listy, co wcześniej bywało trudne. Odczuwam mniej stresu, bardziej się koncentruję. Przestałem zabierać laptopa do pociągu! Serio – to dla mnie największe osiągnięcie bo jest dowodem na to, że realnie się coś zmieniło.” – Dyrektor, menedżer z kilkudziesięcioma podwładnymi.

  • Twoi pracownicy zidentyfikują blokady, które maja wpływ na operacyjność oraz nauczą się efektywnego zarządzania systemem „naprawczym”. Efekt – nawet 1 godzina więcej!:

„Korzystam intensywnie z otrzymanego od Ciebie skoroszytu. System małych i dużych kartek świetnie się u mnie sprawdza. Nie mam już obwieszonego karteczkami monitora, nie zaglądam gorączkowo do wszystkich maili jakie mi wiszą na skrzynce. Mimo, że szkolenie trwało tylko 6 tygodni wiele się w moim podejściu zmieniło” – Specjalistka w dużej firmie.

  • Twoi pracownicy opanują umiejętności związane z planowaniem i organizacją czasu pracy:

„…i tym razem Cię zaskoczę…jadę na urlop i zadania są zdelegowane a cztery projekty, w tym 3 (może 4) nie związane stricte z windykacją się dopną, gdy będę siedział na plaży, pracować nad nimi będzie kto inny.” – Właściciel małej firmy.

  • Twoi pracownicy wprowadzą usprawnienia w obszarze zarządzania projektami. Realnie oznacza to dla firmy zwiększenie ilości prowadzonych projektów bez angażowania dodatkowych zasobów:

„Dzięki naszej współpracy zarobiłem ekstra prawie 100 000zł w ciągu ostatnich 6 miesięcy, dzięki zrealizowaniu najważniejszych projektów!”– Właściciel kilkunastoosobowej firmy.

  • Twoi pracownicy nauczą się jak eliminować złą wielozadaniowość, co przyczyni się do wzrostu terminowości realizowanych projektów oraz kończenia ich w zaplanowanych budżetach:

„Staram się by po przystąpieniu do zadania lub grupy zadań zrealizować cały zaplanowany etap. Dzięki temu nie muszę każdorazowo ponownie zapoznawać się z tematem, ustalać gdzie skończyłem i co zostało jeszcze do zrobienia. Wprowadziłem „złote godziny”, czas, w którym nikt nie będzie mi przeszkadzał. Wtedy skupiam się na zadaniach koncepcyjnych. Dzięki temu zabiegowi mogę zadania realizować w znacznie szybszym czasie, skupić się w pełni na nich i całościowo je zamykać” -Menedżer w dużej firmie.

  • Twoi pracownicy poznają metody na zmniejszenie stresu, które będą mogli zastosować już następnego dnia. Praca pod presją czasu przestanie odbijać się negatywnie na jakości pracy jak i relacjach w zespole:

„Teraz najcięższe zadania robię w pierwszej kolejności, ale zmodyfikowałem to o swoje małe potrzeby sukcesów. Zawsze robię coś małego by szybko skończyć i nabrać rozpędu przed dużym zadaniami. Szybki sukces mnie motywuje. Do tego robię krótkie przerwy – spacery. Mam fajną lokalizację bo obok jest lasek kabacki. Dzienny zysk czasu po szkoleniu to jakieś 30 minut minimum – ale już został spożytkowany. Zespół się śmieje, że jakoś więcej uwagi im poświęcam a co za tym idzie przybywa im pracy. Mam czas na kontrolę oraz bycie z zespołem”– Dyrektor w korporacji.

  • Twoi pracownicy poznają skuteczne metody wdrażania nowych i zmiany starych nawyków, co ułatwi im wprowadzanie zmian w życie i przyczyni się do wzrostu efektywności osobistej:

„Najważniejsza dla mojej pracy jest walka z obecnością „online” w komunikacji mailowej. Poprzez wyłączenie informacji o wiadomościach przychodzących, wdrażam nawyk sprawdzania maili w pewnych odstępach czasowych. Zauważyłam, że zdecydowanie sprawniej przychodzi mi kończenie zaczętej korespondencji, czy opiniowanie dokumentów – nie dekoncentruje mnie informacja o nadejściu nowej wiadomości.” – Menedżerka w dużej korporacji.

OPIS SZKOLENIA

Szkolenie zamknięte 5 SIŁ PRODUKTYWNOŚCI powstało w wyniku dogłębnej analizy potrzeb i wyzwań, jakie stają przed biurowymi pracownikami firm. W wielkim skrócie przedstawia je poniższa grafika:

Opis szkolenia
W tym sensie, jest szkoleniem gotowym, dedykowanym menadżerom, specjalistom i pracownikom średniego szczebla w małych, średnich i dużych organizacjach biznesowych. Jednak jego projekt za każdym razem dopasowywany jest do specyfiki grupy i potrzeb przedsiębiorstwa. Każde szkolenie poprzedza, dokonywana przez nas jako aktywność przed szkoleniową, identyfikacja i analiza potrzeb szkoleniowych- poprzez rozmowę z przełożonym, członkami szkolonego zespołu, a także za pomocą ankiety.

Szkolenie odbywa się wewnątrz firmy i składa się z 4 do 7 spotkań. Zależy to od potrzeb klienta. Każde spotkanie składa się z 3 godzinnego szkolenia grupowego. Spotkania odbywają się co 2 tygodnie. W zależności od potrzeb proponujemy każdemu uczestnikowi od 2 do 4, 30 minutowe coachingi, jako indywidualne wsparcie. Tak by wszystkie metody i techniki dopasować do indywidualnych potrzeb pracowników, a także by zwiększyć efekty wdrożenia. Zastosowane są zróżnicowane formy warsztatowe:

 • Prezentacje ppt + mini wykłady,
 • Dyskusje moderowane przez trenera,
 • Ćwiczenia indywidualne i grupowe,
 • „Zadania rozwojowe” dla każdego z uczestników na koniec każdego spotkania.

Aktywności poszkoleniowe oferowane w ramach 5 SIŁ PRODUKTYWNOŚCI to prace zaliczeniowe uczestników, warunkujące uzyskanie certyfikatu oraz raport. Zawiera on analizę ankiet poszkoleniowych, raport trenera dotyczący grupy uczestników i zmian w niej wdrożonych, ocenę szkolenia i rekomendacje trenera wskazujące obszary przyszłych działań rozwojowych grupy.

>>>Skontaktuj się<<<

byśmy mogli zaproponować Ci wariant szkolenia najlepszy dla Twojej firmy

Wioletta Rembacz
Wioletta Rembacz menedżer zespołu w ING
Grzegorz prowadzi zajęcia w sposób rzeczowy, praktyczny i potrafi angażować grupę. Po przeprowadzonej ankiecie, uczestnicy bardzo dobrze ocenili prowadzącego. Przede wszystkim wskazali na umiejętność nawiązania kontaktu, znajomość przedmiotu szkolenia, atrakcyjność przekazywania wiedzy oraz praktyczność. Po zakończeniu szkolenia widzę, że pracownicy w dalszym ciągu realizują zaplanowane zadania, które przyczyniają się, ze praca staje się bardziej efektywna. Rekomenduję Grzegorza, jako trenera, który swoją pracę wykonuje rzetelnie oraz wykazuje się znajomością przedmiotu szkoleń, które realizuje. 

Szkolenie 5 SIŁ PRODUKTYWNOŚCI realizowane jest według autorskiej koncepcji, która działa i daje rezultaty, dzięki synergii następujących elementów:

 • Siła 1: Energia

Na koniec dnia liczy się to, co tak naprawdę zrobiłeś i szanse, które wykorzystałeś. Kiedy efektywnie zarządzasz swoją energią, znajdziesz siebie zanurzonego w pracy i naturalnie chcącego pracować.

 • Siła 2: Nawyki

To część operacyjna wdrażania poprawionej produktywności. To przez nawyki realizujemy zadania na co dzień. Aż45% naszych działań jest zautomatyzowanych poprzez nawyki.

 • Siła 3: Przekonania

Nasze nastawienie, nasze założenia, z którymi żyjemy na co dzień mają bardzo niebezpieczne dla nas skutki. Często robimy wiele rzeczy nie zadając sobie tak naprawdę pytania: Dlaczego coś robimy?

 • Siła 4: Metody

Nasze nastawienie, nasza energia i nasze nawyki wspierają nas w działaniu. Metody sprawiają, że wiesz jak działać.

 • Siła 5: Triki

Triki, czyli tuning. Jak z silnikiem – jeśli wiemy co go napędza i działa dobrze, warto go podkręcać i wyciągać z niego coraz więcej. Triki dają właśnie taki efekt. To szybkie i bezbolesne zmiany, które przyspieszają nasze działanie.

Marcin Dziobkowski iCompass sp. z o.o.
Grzegorz przygotował dla nas szkolenie poprzedzone kilkoma spotkaniami w celu identyfikacji naszych potrzeb. We współpracy z nami, Grzegorz położył nacisk przede wszystkim na prostotę i skupienie na najistotniejszych kwestiach przynoszących efekty. Propozycje Grzegorza miały formę zestawu dobrych praktyk, z których każdy z nas mógł wybrać te które mu pasują. W ramach szkolenia cenna okazała się wymiana poglądów i opinii na temat tego jak nam się pracuje i co można zmienić. W tej części Grzegorz sprawdził się bardzo dobrze w roli moderatora dyskusji. W zgodnej opinii większości osób z naszej firmy – wskazówki Grzegorza okazały się bardzo praktyczne, łatwo przyswajalne – dzięki czemu każdy z nas wprowadził mniejsze lub większe zmiany w sposobie pracy z mailami i listami zadań. Polecamy Grzegorza jako skutecznego trenera efektywności pracy.

Konspekt standardowego szkolenia„5 Sił Produktywności”

(czas trwania 12 tygodni)

Nazwa modułu

Cele

SPOTKANIE 1

Moduł 1:Dobra i zła wielozadaniowość
 • Zdefiniowanie czym jest dobra i zła wielozadaniowość;
 • Opanowanie rozpoznawania wielozadaniowości w ciągu dnia, czyli co nam przeszkadza i kradnieczas;
 • Znalezienie rozwiązań na zminimalizowanie złej wielozadaniowości;

SPOTKANIE 2

Moduł 2:Zarządzanie emailami
 • Diagnoza wpływu obecnego stylu odbierania emaili na efektywność i produktywność osobistą;
 • Prezentacja alternatywnego sposobu zarządzania emailami;
 • Wdrożenie nowego systemu;

SPOTKANIE 3

Moduł 3:System do zarządzania zadaniami
 • Zaprezentowanie zasad systemu zarządzania zadaniami – „Best practices”;
 • Wdrożenie przez każdego uczestnika indywidualnie dopasowanego systemu zarządzania zadaniami;

SPOTKANIE 4

Moduł 4:Nawyki
 • Diagnoza dobrych i złych nawyków w pracy;
 • Zapoznanie się ze skutecznymi metodami wdrażania nowych i zmiany starych nawyków;

SPOTKANIE 5

Moduł 5:System do zarządzania zadaniami (poziom zaawansowany)
 • Dopasowanie systemów do indywidualnych potrzeb
 • Usprawnienie i poprawa systemu

 

Moduł 6:Planowanie długookresowe
 • Doświadczenie przez uczestników wartości planowania długookresowego;
 • Zapoznanie z priorytetyzowaniem zadań z wykorzystaniem Prawa Pareto / Parkinsona/ Eisenhowera;

SPOTKANIE 6

Moduł 7:Techniki wspierające zarządzanie czasem
 • Zaprezentowanie wspierających technik ułatwiających efektywne zarządzanie czasem;
Moduł 8:Idea ciągłego usprawniania i ułatwiania sobie pracy
 • Nauczenie narzędzi wspierający ciągły rozwój;

Na koniec szkolenia każdy uczestnik będzie posiadał i korzystał z pełnego, kompleksowego i synergicznego programu do zarządzania zadaniami, dopasowanego do specyfiki jego pracy i cech osobowych.

 

Umów się na wstępną rozmowę o realizacji 5 SIŁ PRODUKTYWNOŚCI w Twojej firmie, lub dopytaj o szczegóły, rozwiej ostatnie wątpliwości.

>>>Napisz do mnie<<<

Grzegorz Frątczak Grzegorz Frątczak to doświadczony trener biznesu, coach i menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business oraz Brian Tracy International.„Każdy z nas, jeśli tylko chce, jest w stanie zaprojektować to, w jaki sposób pracuje i żyje.”

Grzegorz Frątczak