Czym jest równowaga w naszym życiu?

Czym jest równowaga w naszym życiu?

Większość z nas zastanawia się jak osiągnąć równowagę w życiu. Poszukuje swojej drogi i sposobu, aby osiągnąć ten stan umysłu. Czasem błądzimy, a potem ponosimy konsekwencje naszych działań.. Choć sam uważam, że udało mi się osiągnąć ten stan, to bywają chwilę, w których zbaczam z obranej wcześnie drogi. .

Jeśli i Ty dążysz do równowagi w życiu – może cię zinspirować Nigel Marsh, który opowiada czym dla niego jest równowaga i jak o nią zadbać, kiedy już ją osiągniemy

Nigel Marsh – autor bestsellerów Overworked & Underlaid oraz Fat, Forty and Fired, znanego CEO i coacha. Pracował jako konsultanta dla takich marek:  jak Virgin, McDonald’s, Pepsi, British Airways, Philip Morris, Procter & Gamble i in. Po przeprowadzce do Australii zaczął pracę w Y&R Brands ANZ.

Zdaniem Examined Life Institute Marsh jest „jest jednym z najlepszych australijskich pisarzy i komentatorów”, dzieli się własnym doświadczeniem w dziedzinie prowadzenia biznesu, zmiany własnego życia oraz relacji z otoczeniem.

Dwa cytaty z filmu, które zrobiły na mnie wrażenie:

Tysiące ludzi w naszym społeczeństwie wiodą życie w niemej rozpaczy, spędzając długie, męczące godziny w pracy, której nie znoszą, by móc kupić rzeczy, których nie potrzebują, żeby zrobić wrażenie na ludziach, których nie lubią. Twierdzę więc, że chodzenie w piątki do pracy w dżinsach i polo nie trafia w sedno tej sprawy.

Pomyślałem, że zacznę od prostej prośby – chciałbym prosić Was, abyście przystanęli na moment, wy nędzne, słabe istoty i poddali ocenie swoją marną egzystencję.

To była rada św. Benedykta, udzielona cokolwiek zaskoczonym zwolennikom w V stuleciu”…

 


1 komentarz

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>