Dlaczego nie pracujemy w pracy?

Dlaczego nie pracujemy w pracy?

Jason Fried ma radykalną teorię na temat pracy: biuro nie jest dobrym miejscem, żeby pracować… Kto by się spodziewał, że problemem są M&M = Meetings & Managers…

Jason Fried zajmuję się współpracą między ludźmi, produktywnością, naturą pracy. Jest współtwórcą i prezesem 37signals, stworzył Basecamp i inne narzędzia do współpracy. Jest także współautorem „Rework”, gdzie pokazuje jak robić mniej, by stworzyć więcej.

[Facebook and Twitter] aren’t the real problems in the office. The real problems are what I like to call the M&Ms, the Managers and the Meetings.” (Jason Fried)

 


Film skupia się w dużej mierze na dwóch aspektach: spotkaniach i menedżerach przedstawionych jako główne źródło utrudniające efektywną pracę. Przedstawiony materiał jest osadzony w realiach dużej międzynarodowej korporacji, których nie można bezpośrednio odnieść do rzeczywistości we wszystkich firmach, szczególnie tych mniejszych o charakterze lokalnym.

Autor filmu – Jason pracował w amerykańskiej korporacji i na potrzeby wystąpienia według mnie wyolbrzymił kwestię problemu słabej efektywności spowodowanej zbyt wieloma spotkaniami, czy też menadżerami, którzy bez przerwy przerywają pracę pracownikom. Już nie mówiąc o kategorycznym i radykalnym stwierdzeniu, że wszelkim złem są spotkania i kierownicy.

Do czego chciałbym, by ten film Was zainspirował?
Do poszukania wokół siebie, ale i w sobie rzeczy, które powodują, że nie potrzebnie robicie kilka rzeczy na raz, a także tych rzeczy, które Wam przerywają pracę. Chciałbym Was przekonać do poszukiwania takich rzeczy, na które macie realny wpływ by je zmienić.
Do znalezienia sposobu na to by zagwarantować sobie nieprzerwany czas, wtedy gdy potrzebujecie, na wykonanie ważnego zadania, które wymaga koncentracji i spokoju.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>