Potęga skrótów klawiaturowych…

Potęga skrótów klawiaturowych…

Od bardzo dawna wiem, że skróty klawiaturowe są 4 razy szybsze niż myszka. Zawsze też staram się ich używać jak najczęściej. Jednakże skrótów klawiaturowych jest parę tysięcy. Brr… a jak się ich nauczyć? Jeden po drugim… to przecież katorga…

To nie tylko mój problem, ale także milionów pracowników biurowych. Kombinacje klawiszy, skróty klawiaturowe, gorące klawisze – niezależnie od tego, jak nazywamy te małe przyspieszacze, używanie ich na co dzień zamiast myszki jest jednym z sekretów produktywności i znacznego przyspieszenia swojej pracy. Jednak w najlepszym razie pamiętamy kilka-kilkanaście, takich jak kopiowanie i wklejanie tekstu, względnie otwarcie nowej karty w przeglądarce.

Ile tak naprawdę tracimy czasu? Spójrz na poniższą infografikę:

Jednakże dziś znalazłem rozwiązanie tego jakże istotnego problemu :). Poniżej opis małej aplikacji, która w krótkim czasie pomoże Ci się nauczyć wykorzystywania skrótów klawiaturowych w pakiecie Office i Windows Explorer. Ta nauka to sama przyjemność i dobra zabawa.

Nie trzeba uczyć się na pamięć menu programów – specjalna aplikacja będzie nam sama podpowiadała wygodne skróty klawiszowe podczas codziennego korzystania z komputera. Po zainstalowaniu KeyRocket zacznie działać na pasku zadań i sprawdzać na bieżąco nasze gesty, podpowiadając skróty, których użycie jest zalecane zamiast korzystania z myszy (obecnie ponad 1600 skrótów, choć to niewątpliwie będzie sukces, gdy nauczymy się wykorzystywać parędziesiąt z nich).

Bardzo istotną funkcją jest przeglądanie swoich postępów na wykresach. Szybko zorientujemy się w wyuczonych skrótach oraz zobaczymy, pomijanie których klawiszy skrótu zabiera nam najwięcej czasu.KeyRocket from Veodin Software GmbH on Vimeo.

3 Komentarze

 1. Szkoda tylko, że oprogramowanie nie jest w pełni spolszczone, pełno niemieckich wstawek.

  Odpowiedz
  • Może pojawi się kolejne niedługo… Niestety na razie jest to.

   Odpowiedz
 2. Jak najbardziej jestem za! Popieram takie działania.

  u230326 – Coś dla Ciebie:

  Odpowiedz

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>